najlepiej oceniany przez gości

HOTEL w Szklarskiej Porębie

Gwarancja najniższej ceny

O Nas

HOTEL & SOUND bossa nova w Szklarskiej Porębie to odrestaurowany z dużą starannością, zabytkowy obiekt z początku XX wieku. Położony 650 m npm w otoczeniu zieleni, zabytkowych willi i pensjonatów. Tylko 200 m od szlaków turystycznych, 500 m od wyciągów krzesełkowych pod Szrenicą, 1000 m do Karkonoskiego Parku Narodowego. 

Butikowy hotel 4 gwiazdkowy z 22 pokojami, 2 saunami, kinem i salą odsłuchową HiFi. Wnętrza nawiązują swoją estetyką do stylów secesji i bauhausu. Specjalnie wygłuszone ściany i drzwi zapewniają w pokojach komfort akustyczny. Świetne miejsce do wypoczynku w Karkonoszach, uprawiania sportów letnich i zimowych i zwiedzania Kotliny Jeleniogórskiej. Od południowo zachodniej strony zielony, słoneczny ogród z fotelami i leżakami.  Zadaszony podjazd pod same drzwi hotelu. Bezpłatny, strzeżony PARKING z wygodnym wjazdem od ulicy Kilińskiego i Słonecznej. Idealne miejsce na romantyczny weekend w górach.

Historia

Na początku XX wieku w dzielnicy Marienthal (Marysin), powstał pensjonat prowadzony przez Panie Pauli i Siegroth. Przy jego wschodniej ścianie prowadziła droga AltenBaudenWeg, z centrum kurortu Schreiberhau (Szklarska Poręba) do schroniska Slezska Bouda (Pod Łabskim Szczytem), Franza Maiwalda i dalej do jednego z największych hoteli górskich w Sudetach - Schneegrubenbaude (teraz po jego spaleniu w ocalałej części jest Stacja przkaźnikowa nad Śnieżnymi Kotłami).100 lat temu miłośnicy gór szli pieszo, jechali konno lub byli wnoszeni na lektykach. Niektórzy z nich zatrzymywali się na nocleg w okolicznych willach i pensjonatach. Mijały lata, wojny i zmiany właścicieli. Pensjonat popadł w całkowitą ruinę. Po odkupieniu od miasta, odrestaurowaliśmy go dokładajc szczególnej staranności, żeby zachować jego stary charakter. Tak powstał kameralny hotel pod Szrenicą, który zachował niepowtarzalny styl architektury międzywojennej z elementami secesji i bauhausu, jak też regionalne motywy deskowanych elewacji i muru pruskiego. Wokół hotelu rosną nadal stare drzewa pamiętające całą jego historię. 

Śniadania

Hotel oferuje noclegi ze śniadaniami w formie bufetu. Codziennie rano serwujemy wypekane w naszej kuchni chleb i ciepłe bułeczki. Na półmiskach zawsze są świeże sery, wędliny, jajka w majonezie, sezonowe warzywa. W podgrzewaczu gorące kiełbaski lub kaszanki. Podajemy do stołu przygotowywane na życzenie jajecznice i jajka sadzone z dowolnymi dodatkami. Na bufecie są też galaretki drobiowe, pasztety ... wszystko robione w naszej kuchni. Owsianka z bakaliami lub ryż z jabłkami ... Ser z rzodkiewką, sałatki warzywne i sezonowe ... Zawsze pyszna kawa - mielona na 30 minut przed śniadaniem, soki, jogurty. ... warzywa, owoce, ciasta i wiele innych. Na życzenie produkty bez glutenu.

.

@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess