Gwarancja najniższej ceny

Atrakcje w okolicy

Muzeum Mineralogiczne

Kiedy idziemy z Hotelu w stronę wyciągów krzesełkowych pod Szrenicą, po 200 m mijamy kolorowy, bajkowy domek. To w nim znajduje się prywatne Muzeum Mineralogiczne. Powstałe z pasji poszukiwania tego co było na początku. Dzieje ziemi odciśnięte w kamieniach to jak fotografie z przeszłości. A odkrywanie przeszłości to jak odkrywanie kosmosu tylko od drugiej strony. Pasjonująca podróż do ogrodów wyobraźni.
W muzeum odnajdziemy niezwykle ciekawe zbiory szkieletów i skamieniałości dinozaurów. Minerały i skamieliny z całego świata oraz kosmiczny okaz - meteor Gineon.

SKI Arena Szrenica

Kilkaset metrów od hotelu jest SKI ARENA pod Szrenicą; jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Trzy wyciągi krzesełkowe, w tym nowoczesny i najdłuższy w Polsce Karkonosz ( 2393 m ) oraz kilka wyciągów orczykowych. Ponad 12 km dośnieżanych w 100% tras. Jazdy nocne na oświetlonym Puchatku. Dla wymagających dobrych narciarzy czarna trasa FIS. Dla początkujących łatwe i przyjazne trasy na Hali Szrenickiej. Najdłuższa w Polsce trasa Lolobrygida. Piękna widokowo Śnieżynka. Każdy narciarz znajdzie odpowiednią trasę dopasowaną do jego umiejętności. Przepustowość wszystkich tras to 10 tysięcy narciarzy na godzinę. 

SZRENICA

W zależności od wybranej trasy i kondycji z hotelu na Szrenicę idziemy około 1 do 2 godzin. Możemy również wjechać pod sam szczyt kolejką ze SKI ARENY. Szrenica ( 1362 m npm ) to świetny punkt widokowy zarówno na Kotlinę Jeleniogórską jak też na polskie i czeskie Karkonosze i Góry Izerskie. 

Wodospad Kamieńczyka

Do Wodospadu Kamieńczyka idziemy z hotelu spacerem  około 50 minut. Mijamy SKI ARENĘ i dalej leśną ścieżką, a następnie kamienistą drogą szlakiem turystycznym w stronę Hali Szrenickiej. Wodospad Kamieńczyka to najwyższy wodospad polskich Karkonoszy ( 846 m npm ). Jego niezwykłość dostrzegli producenci filmu Opowieści z Narnii i wybrali wodospad Kamieńczyka na jeden ze swoich plenerów. Może zaważyła bliskość do studia w Pradze gdzie nagrywano większość scen studyjnych tego filmu. Może szczególny urok i tajemnica skalnej dziury, do której wpływa górski potok. Może soczysta zieleń otaczających lasów karkonoskich. 

Wodospad Szklarka

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

Śnieżne Kotły

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

Wysoki Kamień

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

Kolej Izerska

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

tekst wkrotce

@textColor
@lightBgColor
@midBgColor
@darkBgColor
@baseColor
@brandPrimary
@brandSuccess